Paarl Heights Sauvignon Blanc 2018 - tanie i dobre wino z Auchan! - Korek od Wina - blog o winie

02.09.2019

Paarl Heights Sauvignon Blanc 2018 - tanie i dobre wino z Auchan!

Wakacje się skończyły, ale lato ciągle trwa! Podczas zakupów nadal przetrząsam półki sklepów wszelakich i poluję na lekkie, nieskomplikowane biele w okazyjnej cenie. W Auchan wpadła mi w ręce butelka sauvignon blanc z RPA o enigmatycznej nazwie Paarl Heights. Czyżbym mogła w końcu uznać poszukiwania za zakończone?


Dobre, białe wytrawne wino z Auchan

Paarl to duży winiarski region Republiki Południowej Afryki. Jako, że leży w głębi lądu - nie jest (jak słynniejsze apelacje na wybrzeżu) wystawiony na działanie chłodzącej oceanicznej bryzy. Latem jest tam dość gorąco, co ma wpływ na winorośl i powstające z niej wina. Czuć to też w sauvignonie Paarl Heights.

Jak smakuje Paarl Heights Sauvignon Blanc 2018 z Auchan


Ta południowoafrykańska biel to idealna propozycja na ciepłe dni. Zalicza się do obszernej kategorii "win tarasowych". W kieliszku może i za dużo się nie dzieje, ale to dobrze. Jest prosto, smacznie i tanio. W nosie oraz ustach dominuje melon, ananas, gruszka i grapefruitowa skórka na finiszu.
Dobre, białe wytrawne wino z Auchan

Sauvignon Blanc Paarl Heights nie jest tak rozbuchany aromatycznie jak jego nowozlenadzki odpowiednik. Nie można mu jednak odmówić soczystej owocowości.

Kwasowość jak na sauvignona jest średnio-niska, daleko mu w tym aspekcie do typowych SB z Francji. Paarl Heights jest typem wina przymilnego - "przyjemniaczka", który posmakuje wielu osobom, wpisze się w różne gusta i potrzeby.

Dobre, białe wytrawne wino z Auchan

Czy warto kupić Paarl Heights Sauvignon Blanc 2018 z Auchan


Jeżeli szukamy smacznego, codziennego wina, które nie uszczupli nam kieszeni - zdecydowanie tak! Paarl Heights Sauvignon Blanc 2018 Kosztuje jedynie 19,99 zł i w tej cenie to naprawdę niezła okazja!

Dobre, białe wytrawne wino z AuchanBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

-->