Osłodzić sobie życie, czyli wieczór z Jean Victor Schutz Prestige VT Gewürztraminer 2016 - Korek od Wina - blog o winie

09.08.2019

Osłodzić sobie życie, czyli wieczór z Jean Victor Schutz Prestige VT Gewürztraminer 2016

Podobno słodkie wina odeszły do lamusa. Podobno nikt już ich nie pija, a w szczególności latem. Podobno, podobno, podobno... Bzdura! 

Dobre słodkie wino jest jak plaster przyłożony wprost na duszę. Koi, podnosi na duchu, poprawia humor. Ostatnio ja także taki plasterek sobie zaaplikowałam. I zadowolona z kuracji - opisuję.

 Jean Victor Schutz Prestige VT Gewürztraminer 2016alzacki gewurztraminer z późnego zbioru

Szata wina ma głęboki złoty kolor. Pierwszy nos upaja kandyzowanymi owocami: brzoskwinią, morelą, skórką pomarańczy. Następnie wyłania się intensywna akacja, liczi, kwiaty i miód.

W ustach bardzo podobne aromaty, ponad to mam przemiłe skojarzenia ze słodką pomarańczą i maminym kompotem gruszkowym pitym w dzieciństwie. Aromatyczne, pełne, ekspresyjne. 

alzacki gewurztraminer z późnego zbioru

Pomimo ogromnej słodyczy, nie mam wrażenia "ulepkowości" - balansuje je spora kwasowość. Słodycz wraz z kwasowością tworzą jedną harmonijną całość, są ze sobą ładnie zintegrowanie. Miodowy finisz w ustach trwa i trwa... Wino jest kompleksowe. Nie ma do czego się doczepić - wszystko na swoim miejscu.

Gewurztraminer od Jeana Victora Schutza to dobry reprezentant swojego regionu (Alzacja)  i stylu wina (Vendanges Tardives oznacza słodkie wino z późnego zbioru).  


alzacki gewurztraminer z późnego zbioru

Uwielbiam połączenie takich słodkości z deską pleśniowych serów, orzechami, ale także z deserami lodowymi. Uważam, że dobrze schłodzone wina w tym stylu świetnie sprawdzą się również wakacyjną porą. Osłodźmy sobie życie dobrym winem!

alzacki gewurztraminer z późnego zbioru

Wino otrzymałam w prezencie od członka rodziny.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

-->