Valuri Zibibbo, wakacyjny hit z Lidla? - Korek od Wina - blog o winie

29.07.2019

Valuri Zibibbo, wakacyjny hit z Lidla?

Zibibbo to lokalna nazwa muskata aleksandryjskiego. Jest białą odmianą uprawianą na Sycylii, z której często produkuje się wina słodkie. Jednak wersja od Valuri dostępna w Lidlu jest całkowicie wytrawna. Wytrawne, białe wino, które do tego kosztuje śmiesznie mało. Czy własnie odkryłam wakacyjny hit dyskontu? Postanowiłam to sprawdzić!


lidl, wytrawne białe wino

Jak smakuje Valuri Zibibbo 2016  z Lidla? 


Dominującym w kieliszku zapachem jest nuta kwiatowa (szczególnie konwalii) z ziołowym akcentem w tle. Intensywność zapachów, jak na odmianę z rodziny muscatów,  jest rozmyta i nie tak mocna jak można było by założyć - przynajmniej nie zmęczy swoją aromatycznością już przy drugim kieliszku. Po chwili pojawia się delikatnie chemiczny, pudrowo-pastylkowy niuans, ale nie jest zbyt uciążliwy.

lidl, wytrawne białe wino

W smaku przeważają aromaty dojrzałej antonówki i gruszki z białym kwiatkiem w tle. Finisz króciutki, lekko grapefruitowy. Pomimo wrażenia wodnistości i małej koncentracji, całość nie sprawia przykrości. Wino ma niską kwasowość, jest lekkie i nieprzytłaczające.

lidl, wytrawne białe wino

Czy warto kupić lidlowe Valuri Zibibbo? 


Zibibbo z Lidla jest bardzo proste, ale w cenie 15 zł broni się znakomicie. Wszak w tej kwocie kupić w miarę przyzwoite wino to spory wyczyn. Codzienne wino, do wypicia bez refleksji, które pomoże znieść wakacyjne upały.

Importer: Lidl
Cena: 14,99 zł

lidl, wytrawne białe winoBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

-->