Organic Moon Wine Rosado Garnacha 2017 [Zielone butelki / Auchan] - Korek od Wina - blog o winie

03.06.2019

Organic Moon Wine Rosado Garnacha 2017 [Zielone butelki / Auchan]

Podobno umieszczenie sylwetki zwierzęcia na etykiecie wina zwiększa jego sprzedaż nawet o kilkanaście procent. Podobno potwierdzają to badania amerykańskich naukowców. Podobno winiarze też znają wyniki tych eksperymentów i niektórzy ochoczo wykorzystują je w praktyce.


Ale ja dziś nie o tym. Chciałam się tylko pochwalić, że zaczęłam urlop. Urlop zaczęłam znakomicie, bo pogoda, słońce i widocznie cały Wszechświat mi w tym urlopowym odpoczynku sprzyja (tfu, by nie zapeszyć). W związku z tym, że żar leje się z nieba, a wieczory są duszne niczym w tropikalnej dżungli - trzeba się orzeźwiać. Schłodzone, lekkie różowe wino brzmi jak idealny plan na orzeźwienie, prawda? Eeee... 


Organic Moon Wine Rosado Garnacha 2017


Kolor wina ma odcień ciemnego koralu. Intensywność aromatów nie jest duża, składają się na nie świeże truskawki i poziomki. Do tego momentu zachwytów może i nie ma, ale nie jest najgorzej. Rozczarowanie "księżycowym winem" przychodzi w ustach. I jest ono spore.

Oprócz truskawek i poziomek dostaję bowiem w gratisie lekką nutę gumowego węża... Coś tu poszło nie tak. Wszystko jest od siebie odklejone i żyje własnym życiem. Odstaje kwasowość, słodycz, a nawet alkohol, który wybija się na finiszu. Dezintegracja i brak balansu. 


Konkluzja? Organiczna, różowa garnacha Moon Wine bardzo mnie rozczarowała. Nie jest winem wartym swojej, skądinąd i tak niskiej ceny.  Lepiej kupcie coś innego. Nie uratują go frazesy o bio-eko, nie uratują żadne certyfikaty organiczności. Nie uratuje go nawet uroczy kotek na etykiecie!

Cena: 24,- zł (regularna cena: 26,- zł)
Importer: Zielone Butelki, do kupienia m.in. w AuchanBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->