Villa Conchi Cava Brut Seleccion - Biedronka - Korek od Wina - blog o winie

01.02.2019

Villa Conchi Cava Brut Seleccion - Biedronka

Karnawał w pełni. I sezon wyprzedaży też trwa w najlepsze, również w marketach. Kiedy więc zobaczyłam w Biedronce dwa pełne kosze z przeróżnymi winami o obniżonych cenach, zareagowałam właściwie. To jest - wpadłam w nie jak jastrząb w kury. I upolowałam butelkę wytrawnej cavy Villa Conchi - wiecie dobrze, że winom musującym rzadko przepuszczam.


musujące wino z Biedronki


Jak smakuje Cava Brut Seleccion Villa Chonchi z Biedronki?

Wino ma słomkowe refleksy, bąble jak na cavę dość duże, ale całkiem dobrze utrzymuje się musowanie.  W nosie i ustach cava z Biedronki jest prosta, nieskomplikowana - przeważa nuta cytrusów i jabłek. Trochę kuleje balans - kwasowość wyraźnie rozjeżdża się ze słodyczą. Mam wrażenie, że cukrem próbowano  "przypudrować" wysoką kwasowość i... pustkę.

musujące wino z Biedronkimusujące wino z Biedronki

Czy warto kupić biedronkową cavę Villę Conchi?


Nie jest to przykład złożonej, kompleksowej cavy i nie może taki być. Regularna cena Villa Conchi  to 19,99 zł. Ja po promocji butelkę kupiłam za 14,99zł! Byłabym naiwna i niesprawiedliwa wymagając od tego wina "cudów na kiju". Prawda jest taka, że za piętnaście złociszy nie kupicie lepszego wina musującego. Pojawiające się w tym przedziale cenowym wynalazki typu Michel Angelo czy Dorato, nie dorastają Villi Conchi do pięt.  Nawet w regularnej cenie jest to łakomy kąsek. Niektóre gorszej jakości prosecco kosztują tyle samo! Na karnawałową, niezobowiązującą imprezę ze znajomymi - jak znalazł. Mam nadzieję, że wino pojawi się w Biedronce również latem, bo to znakomita propozycja na upalne dni.

musujące wino z Biedronki

→ Sprawdź też mój tekst: wszystko co musisz wiedzieć o cavie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->