Wolna niedziela - Korek od Wina - blog o winie

18.03.2018

Wolna niedziela

Plan był konkretny. Joga o poranku, skłony i szpagaty w pierwszych promieniach wślizgujących się do mieszkania. Potem śniadanie:  smoothie lub inne papki warzywno-owocowe.  Długi spacer z psem (mówią, że dobre na krążenie i obniżenie kortyzolu w organizmie). 

Tak warto spędzić wolną niedzielę. 

 
Wino nie zadaje pytań, wino rozumie.  Na pewno???

O jodze całkiem zapomniałam i wstałam za późno. Żaden to poranek, gdy zegar jest bliski wybicia południa. Na zewnątrz mroźno i wietrznie. A do tego sąsiad chyba pali w domu oponami - smród rozlał się po całej okolicy. Dusi i drapie. Pies nie chciał współpracować w sprawie spaceru. Szybkie załatwienie spraw najważniejszych i wyrwał pędem do domu. W sumie jestem mu za to wdzięczna. O zdrowym śniadaniu nawet nie wspomnę. 

Wszak nie ma lepszego śniadania niż mocna kawa. 


Tak więc siedzę z kubkiem czarnej, mocnej jak diabeł kawy i przewijam internet w telefonie. A tam same ważkie tematy: nagrany z ukrycia gołąb-samobójca, bawiące się szczeniaki i kot z petunią na głowie (sic!). Raptem, bach - wyświetla mi się obrazek, nie nowy przecież, wielokrotnie wcześniej widziany.

Obrazek ma przekaz krótki i prosty: "Wino nie zadaje pytań, wino rozumie". 


Setki tysięcy polubień, dziesiątki tysięcy udostępnień. Gdyby mierzyć tą miarą, wyszło by, że mam przed sobą prawdę absolutną i objawioną. A we mnie aż wszystko krzyczy, że to głupota, bujda jest. 

Wino nie zadaje pytań, wino rozumie.  Na pewno???


No bo jak to. W dobrym winie pytań przecież się oczekuje i namiętnie szuka. 

Wybitne wina to te, które zaskakują. Nie walą odpowiedzią między oczy, tylko mnożą przypuszczenia. 


Pochylasz się nad kieliszkiem i sam przed sobą stawiasz pytania. Przybywa ich z każdym łykiem. Ani myślą odfrunąć. Siedzisz zatem późno w noc starając się uporządkować wszystko to, co w kieliszku i to, co krąży po głowie. Jesteś już pewna, że nie zerwiesz się jutro przed świtem. I nawet już Ci nie szkoda tej jogi o poranku.

2 komentarze:

-->