Domaine des Hauts de Sanziers 2015 Saumur [Auchan] - Korek od Wina - blog o winie

18.10.2016

Domaine des Hauts de Sanziers 2015 Saumur [Auchan]

 Na początku września wśród Winomanów gruchnęła wiadomość o Festiwalu Win w Auchan. Zachwyty padały z każdej strony. Że znakomita oferta, że wydzielona strefa, że sommelierzy i lodówki. Polski konsument wina akcji na taką skalę jeszcze nie widział. To musiało zakończyć  się sukcesem. Przyklepała go ostatecznie Winicjatywa zamieszczając entuzjastyczną recenzję.  Półki opustoszały, wszystkie lepsze kąski się wysprzedały. Auchan po tygodniu zwinął cały festiwalowy kram i wróciliśmy do szarej rzeczywistości. Czy na pewno? Okazało się, że na półkach hipermarketu nadal można kupić hity festiwalowej oferty, w tej samej atrakcyjnej cenie. 

I jak tu nie skorzystać?


 Jednym z jasnych punktów wrześniowej oferty Auchan był cabernet franc z apelacji Saumur (Dolina Loary), czyli Domaine des Hauts de Sanziers

Czy w listopadzie smakuje równie dobrze? Pogoda temu winu nie sprzyja. Jest chłodniej, siąpi deszcz, a wiatr urywa głowę. Ludzie sięgają po cięższe, ekstraktywne czerwienie.  Jednak wino z Saumur od Auchan ciągle daje radę!


 Jest w nim owoc (porzeczka) oraz nuta warzywna. Wszystko podane czysto i lekko. Przy pierwszym zetknięciu atakuje dość wyraźna kwasowość, która łagodnieje z każdym kolejnym łykiem. Dla wyrazu jest też trochę garbnika. Żywe i lekkie.

 Cabernet franc z Auchanowskiego Saumur nie jest winem wielowarstwowym i kompleksowym. Nie doszukasz się tu drugiego dna. 

W kontekście ceny, to jednakże naprawdę dobry strzał!  Daje jednak dużą przyjemność w piciu. Sprawdzi się szczególnie u tych, którym opatrzyły się już ciężkie, przebeczkowane wina. Fani dosadnych bordosów i innych konkretnych czerwieni mogąjednak poczuć się zawiedzeni.

Cena: 26zł
Importer: Auchan


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->