R.Lamiraux Brut Rose || wyprzedaż szampanów w Auchan! - Korek od Wina - blog o winie

25.08.2016

R.Lamiraux Brut Rose || wyprzedaż szampanów w Auchan!

"Każdy szampan jest winem musującym, jednak nie każde wino musujące jest szampanem" 


-to jedno z pierwszych prawideł, które poznają wszyscy żadni winiarskiej wiedzy. 

   Stoi więc szampan na samym podium wszelakich win musujących. Do tego, od zawsze jest synonimem luksusu i prestiżu, a jak wiadomo, luksus i prestiż nie jest tani. Taka butelka to wydatek oscylujący zwyczajowo powyżej "stówki". Dlatego też nie mogłam nie skorzystać z okazji gdy sieć hipermarketów Auchan drastycznie obniżyła cenę różowego szampana R.Lamiraux. Zakupić można było go za 50 zł zamiast poprzednich 111. 


Co dostajemy w tej cenie?


 Szata wina jest jasna, wpadający w łososiowe refleksy, nieznacznie intensywniejsza od typowego "prowansalskiego różu". R.Lamiraux fajnie się pieni, a bąbelki na szczęście nie są zbyt duże i wolno unoszą się ku górze. 


  Nos owocowy, jednakże dość oszczędny i zamknięty. Dominują świeże poziomki, truskawki i jagody.  Usta- konsekwentne z nosem i pomimo tego, że mało się w nich dzieje, wino sprawia przyjemność- jest orzeźwiające,delikatne, a bąbelki zgrabne. Po chwili jednak, na finiszu, przyplątuje się  mało elegancka słodycz, przywodząca na myśl landrynkę.  


R.Lamiraux Brut Rose w cenie 50zł stanowi bardzo dobry wybór. 


Jak na ten rodzaj wina to naprawdę niewiele i powinniśmy mieć tego świadomość. Dostaniemy szampana prostego, niemniej jednak świeżego i owocowego. Idealnego do wypicia z przyjaciółmi, bądź na przysłowiowym "tarasie". Kupujcie śmiało, aczkolwiek tylko po promocji! W cenie regularnej (111zł) można znaleźć już bardziej poważne kąski!
Lubisz szampany i inne wina musujące? Smakują Ci tak zwane "musiaki"? A jak Twoja #WinnaWiedza na ich temat? Koniecznie sprawdź: #WinnaWiedza: Wina Musujące, część I  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->