Torre Oria Gran Reserva 2009 DO Valencia [Faktoria Win] - Korek od Wina - blog o winie

12.05.2016

Torre Oria Gran Reserva 2009 DO Valencia [Faktoria Win]

 Faktoria Win w przeciągu dwóch lat szturmem zdobyła polski rynek i obecnie ich charakterystyczne regały na wino widać zarówno w małych osiedlowych sklepikach jak i w większych delikatesach, projekt wszedł nawet do restauracji pod nazwą Faktoria Wina a'la carte. 

Teraz grupa związana z Eurocashem stawia na jakościowe wina oznaczone jako grupę "Standard Plus"


Są one dostępne tylko w wybranych punktach i docelowo przeznaczone dla osób, które etap półsłodkich potworków, niewiadomego pochodzenia, mają już za sobą. 


 Torre Oria Gran Reserva z 2009 roku jest jedną z butelek zakwalifikowanych jako, wspomniane wcześniej- "Standard Plus". To wytrawna hiszpańska czerwień z regionu DO Valencia, która spędziła w dębie 18 miesięcy.   Kolor wina jest rubinowy, z ciemno-ceglastymi refleksami. Na kieliszku zostawia łzy. Nos intensywny, przepełniony przede wszystkim aromatami odbeczkowymi (wskazującymi na dojrzewanie wina w beczkach dębowych). Są tu korzenne przyprawy, jest trochę skóry i tytoniu. Dużo wanilii i czekolady. Do tego konfitura z wiśni, likierowa wiśnia w czekoladzie. To bardzo charakterystyczny dla Hiszpanii styl, który ma tak samo wielu zwolenników, jak i tych, którzy kiedyś zwolennikami byli, jednak już im się znudziło.

  
  Szczerze powiedziawszy usta pozytywnie mnie zaskoczyły. Są zdecydowanie żywsze i bardziej owocowe niż nos. Ciągle obecna jest czekoladowa wiśnia, jednak tym razem w towarzystwie nieznacznej pestkowej goryczki. Delikatna kwasowość, zdecydowanie na plus- uratowała te wino przed "zmęczeniem". 


  Jako całość, butelkę odbieram pozytywnie. Jest przyjemne i  przede wszystkim nie nużące- o co przecież tak łatwo w tym stylu wina. Ta propozycja od Faktorii Win znajdzie wielu fanów. Tym bardziej, że cena za butelkę nie powinna przekroczyć  30zł.


Importer: Eurocash 
Cena: do 30zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->