The Tapas Wine Collection Garnacha 2015 [Piotr i Paweł]- #WinneWtorki: różowe garnache na majowy weekend - Korek od Wina - blog o winie

04.05.2016

The Tapas Wine Collection Garnacha 2015 [Piotr i Paweł]- #WinneWtorki: różowe garnache na majowy weekend

  To już pewne, że grillowanie, ten iście amerykański obyczaj, stał się sportem narodowym wszystkich Polaków. A za oficjalne otwarcie sezonu na pieczone kiełbaski powszechnie uznaje się długi majowy weekend. Jednak tak naprawdę nie o grillowane mięsa w tym wszystkim chodzi. Chodzi o spotkanie, wspólnotę i cieszenie się tymi pierwszymi ciepłymi dniami z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Do tego, jak do niczego innego, pasują różowe wina. Dlatego też, jako temat Winnych Wtorków, Sebastian z bloga Zdegustowany, zaproponował róż z grenachy/garnachy.   The Tapas Wine Collection to seria przystępnych cenowo win, które znaleźć możemy w supermarketach Piotr i Paweł. Większość z nich jest naprawdę smaczna i od dawna chwalona za stosunek ceny do jakości. 

Czy jest tak też w przypadku różowej garnachy?


  Szata wina jest jest połyskliwa i ma intensywnie różowy kolor. Nos ascetyczny, nierozbuchany. Wyczuwalna świeża, może trochę niedojrzała, truskawka i to tak naprawdę tyle. W ustach historia się powtarza- truskawka i czerwone owoce grają tu główną role. Nieznacznie wybija się nuta alkoholowa. 


  Z do tej pory próbowanych win Tapas Collection, te wydaje się najsłabsze. Jednak pomimo surowej oceny, to ciągle bardzo pijalna propozycja. W tej cenie (niecałe 25zł) stanowi rozsądny wybór. Wino jest bardzo proste, ale też nie pretenduje do tego by udawać coś poważniejszego. Świeże, rześkie stanowić będzie idealne tło spotkania. No właśnie- jedynie tło.

supermarkety Piotr i Paweł
cena: niecałe 25zł

O różowych winach na weekend napisali również:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->