Marquis de Hautevigne Buzet 2013 [Biedronka] - Korek od Wina - blog o winie

07.04.2015

Marquis de Hautevigne Buzet 2013 [Biedronka]

  Wino przywołane w tytule zrobiło ostatnio wśród Winofiołów trochę szumu i nie pozwoliło wobec siebie przejść obojętnie. Jak to się stało, że mało znana francuska apelacja i przewidywalny smak wzbudziły tyle emocji? bezsiarkowe wino z Biedronki

  Marquisa de Hautevigne na swoje półki wystawiła Biedronka. O tym, że to był dobry krok marketingowy, świadczy chociażby mój zakup. Zakup z ciekawości. Nie często zdarza się bowiem, że w cenie 19,99 zł można dostać wino bez dodatku siarki. Zazwyczaj takie pozycje zaczynają się od znacznie wyższych kwot i raczej nie stoją w dyskontach.


  Czy ten eksperyment może się udać? Jeśli przy produkcji trzeba zachować jak najwyższe standardy, a każde zaniechanie niesie za sobą ryzyko popsucia smaku i zapachu, to czy tanie wino organiczne może być dobre? 
Musiałam to sprawdzić!

bezsiarkowe wino z Biedronki

  W kieliszku bezsiarkowy Buzet ma purpurową barwę z delikatnymi fioletowymi refleksami. Zostawia łzy. 

  Nos ma owocowy- śliwki z domieszką czerwonych owoców oraz trochę gorzkiej jeżyny i pestki wiśni.

  Tanina w winie jest zaznaczona, dobrze wkomponowana w całość- nie kanciasta. Aromaty konsekwentne z nosem.W smaku przypomina "standardowe" Bordeaux, ale z delikatniejszą i mniej konkretną budową. Nie dziwi to, jeśli wie się, że Buzet to taki młodszy braciszek wielkiego Bordeaux, a szczepy użyte do produkcji to kupaż merlota, cabernet franc i cabernet sauvignon.

bezsiarkowe wino z Biedronki

Summa summarum- miłe zaskoczenie. Szczerze powiedziwszy, podejrzewałam, że do zapachu wkradną się jakieś nieprzyjemne nuty, tak jak to czasami zdarza się w przypadku niesiarkowanych win. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Marquis de Hautevigne to wino proste i nieskomplikowane, ale przyjemne w piciu. W tej cenie warto spróbować.

Biedronka, cena: 19,99zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->