Villa Cafaggio Chianti Classico 2010 - Korek od Wina - blog o winie

09.02.2015

Villa Cafaggio Chianti Classico 2010

  Muszę przyznać, że nigdy nie pałałam do chianti gorącym uczuciem. Wino, które tak hołubi większość Polaków, nigdy nie wzbudzało we mnie szczególnego pożądania. Tym bardziej wymowne jest to, że Villa Cafaggio Chianti Classico 2010 mocno mnie zaciekawiło by w ostateczności całkowicie sobie zjednać.
 Kolor wina jest rubinowo- purpurowy i dość intensywny. Wrażenie robią długie łzy powoli spływające po ściankach kieliszka.

  W nosie królują dojrzałe wiśnie i śliwka z dużą dozą przypraw i pikantności. Pojawia się gałka muszkatołowa i goździki. Tanina ciągle wyraźnie zaznaczona, jednakże niezwykle przyjemna. Pomimo, że poziom kwasowości jest tu typowy dla chianti- nie przerazi nawet tych mniej "wytrawnych" .
  Pierwsze skojarzenie po spróbowaniu to korzenne przyprawy, delikatne nuty cynamonu. Tuż za nimi śliwki i dojrzałe owoce- szczególnie jagody, wiśnie. Finisz zadziwił mnie swoją długością.
To złożone, interesujące wino, które z każdym nowym łykiem delikatnie się zmienia. Na pewno duża tu zasługa dębowej beczki ze Slawonii (wschodnia Chorwacja), w której wino spędziło 12 miesięcy.

Na pewno temu winu nie można odmówić mu charakteru!

Dystrybucja: Centrum Wina, ok. 100zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-->